Kompleksowa oferta automatyki przemysłowej

Switch przemysłowy STRATIX 5700

W dziedzinie automatyki przemysłowej marka Rockwell Automation  kojarzy się z produktami najwyższej światowej półki. Urządzenia Rockwell Automation cechują się innowacyjnymi rozwiązaniami, najwyższą jakością zastosowanych komponentów oraz bardzo wysokim stopniem integracji na poziomie oprogramowania narzędziowego. W dziedzinie rozwiązań sieciowych, światowym liderem jest firma CISCO. Połączenie doświadczeń obydwu producentów doprowadziło do powstania serii switchy przemysłowych STRATIX ®.

Najnowszym owocem współpracy światowych liderów  w swoich dziedzinach jest przemysłowy Switch STRATIX 5700. Stratix 5700 posiada szerokie możliwości konfiguracyjne zarezerwowane do tej pory tylko dla przełącznika Stratix 8000. Wśród funkcji przełącznika można wymienić chociażby, DHCP dla każdego portu, QoS, NAT, IGMP Snooping. Przełączniki mogą również został połączone w Ring za pośrednictwem technologii REP.  Jedną z funkcji przełącznika jest również tworzenie sieci VLAN, wraz z możliwością przekazywania Każdy switch posiada dwutorowe zasilanie oraz wbudowane wejście i jedno wyjście przekaźnikowe najczęściej używane jako wyjście alarmowe. Zarządzanie Switchem może zostać zrealizowane zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, środowiska RSLogix 5000 oraz narzędzie programowania CISCO. Switch dostępny jest w wersjach 6 , 10 i 20 portowej. W zależności od modelu możliwa jest wymiana niektórych portów miedzianych na światłowodowe jedno lub wielomodowe. Switch może również posiadać do dwóch portów gigabitowych . Możliwe jest również dobranie wersji z ograniczoną funkcjonalnością idealną do maszyn nie wymagających integracji z systemami nadrzędnymi.

                                                      Stratix5700_d.png    Stratix5700_dd.png    stratix5700_m2.png

Rodzina przełączników zarządzanych wzbogaciła się o przełączniki Stratix 5700, mogące pełnić funkcję w pełni zarządzanego przełącznika konfigurowalnego lub prostego switcha do montażu w maszynie. Przełączniki oferowane są w dwóch różnych wersjach firmware oraz trzech wersjach jeżeli chodzi o liczbę portów. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie możliwości switcha do wymagań konkretnej aplikacji i znalezienie optymalnego cenowo rozwiązania.  W ofercie Rockwell Automation dostępne są wersje 6 portowe, 10 portowe oraz 20 portowe. Opcjonalnie część gniazd może zostać wyposażona w adapter światłowodowy z możliwością pracy z połączeniami jedno i wielodomowymi oraz prędkością połączenia do 1G/Bps. Pomimo maksymalnie 20 portów, urządzenie skonstruowano tak by zajmowało jak najmniej miejsca w szafie elektrycznej.

stratix5700_tabelka.png

Switch został wyposażony w szeroki zakres funkcji zarządzania za wyjątkiem routowania pakietów. Wśród najważniejszych funkcji przełącznika wymienić należy:

 • CIP Sync – synchronizacja czasu w sieci Ethernet/IP
 • REP  - Architektura Ringu dla switchy zarządzanych
 • IGMP Snooping
 • Możliwość tworzenia do 128 sieci VLAN
 • Obsługa IP v6
 • Lista dostępu
 • Możliwość przesyłania pakietów pomiędzy sieciami VLAN
 • Zaawansowana diagnostyka sieci Ethernet/IP
 • Bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w sieci
 • DHCP dla każdego portu

Programowanie i konfiguracja przełącznika może odbywać się zarówno za pośrednictwem narzędzi programowania CISCO jak również za pomocą środowiska RSLogix 5000. Możliwa jest również konfiguracja przez przeglądarkę internetową jak to było w przypadku platformy Stratix 8000/8300. Konfiguracja w środowisku RSLogix 5000 odbywa się za pośrednictwem odpowiednio przygotowanych przez producenta okien konfiguracyjnych. Dzięki temu konfiguracja przełącznika może odbywać się z tego samego narzędzia i w ten sam sposób co konfiguracja wszystkich pozostałych urządzeń w sieci.

Aby uprościć diagnostykę i dać możliwość bieżącego podglądania stanu pracy urządzenia, firma Rockwell Automation, podobnie jak do pozostałych swoich urządzeń, przygotowała bibliotekę instrukcji Add-On oraz ekranów panelu operatorskiego.

Wszystkie te cechy sprawiają że Stratix 5700 jest produktem bardzo dobrze dopasowanym dla potrzeb integracji sieciowej dla aplikacji prostych oraz bardziej zaawansowanych wymagających integracji z sieciami nadrzędnymi.


 

 • Dodatkowe informacje odnośnie platformy Stratix 5700 znajdują się w instrukcji użytkowania:

http://literature.rockwellautomation.com/idc/groups/literature/documents/um/1783-um004_-en-p.pdf 

 • więcej informacji w j. angielskim na stronach:

http://ab.rockwellautomation.com/Networks-and-Communications/Stratix-5700-Ethernet-Switches

 • Współpracujemy z:
 • rockwell-logo.gif

 • prosoft-logo.gif

 • logo_ewon_szary_.gif
 • kepware-logo.gif
 •  hilsher_-_szary.gif

 

 • DKC_logo_szare.gif