Kompleksowa oferta automatyki przemysłowej

Przemienniki PowerFlex 525


PF525_rodzina.jpgW coraz większej ilości aplikacji napędowych bardzo ważnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu przemiennika częstotliwości jest stosunek jego rozmiaru do „funkcjonalności”. Od producentów oczekuje się miniaturyzacji przemienników przy zachowaniu funkcjonalności porównywalnej z zaawansowanymi „pełnowymiarowymi” modelami. Odpowiedzią firmy Rockwell Automation na to zapotrzebowanie jest wprowadzenie do sprzedaży przemienników serii PowerFlex 525.

Nowa rodzina przemienników częstotliwości PowerFlex 525 stanowi pomost pomiędzy rodziną prostych komponentowych przemienników serii PowerFlex 4 a rodziną PowerFlex 7 w skład której wchodzą zaawansowane modele strukturalne. Nowe przemienniki PowerFlex 525 oferowane są w pięciu rozmiarach które pokrywają zakres mocy 0.4-22.0 kW w kilku wariantach napięcia zasilającego z zakresu 100-600.0 V AC. PF_252__d.pngGłówną z cech wyróżniających rodzinę PowerFlex 525 jest bogate wyposażenie standardowe do którego zalicza się: karta sieci EtherNet/IP, filtr przeciwzakłóceniowy RFI dla wszystkich modeli, karta bezpiecznego wyłączenia momentu (Safe Torque-Off) spełniająca kategorię SIL2/PLd, moduł logiczny DeviceLogix, moduł choppera, karta sieci Modbus RTU (RS 485). Dzięki wbudowanej karcie sieci EtherNet/IP z poziomu sterownika PLC ma możliwość skorzystania z funkcji automatycznego skonfigurowania przemiennika (Automatic Device Configuration) po jego wymianie (np. z powodu uszkodzenia). Funkcja ADC działa w sposób automatyczny i po jej skonfigurowaniu nie wymaga żadnej ingerencji ze strony użytkownika.

Modułowa budowa to kolejna z cech charakterystycznych najnowszych przemienników. Możliwość odłączenia modułu sterującego (jednakowego dla całego typoszeregu mocy) od modułu mocy oraz możliwość jego programowania za pomocą portu USB (MainsFree) to cechy przekładające się na znaczne usprawnienie procesu konfiguracji przemiennika. Kolejną z cech charakterystycznych jest maksymalna temperatura otoczenia w której mogą pracować przemienniki PowerFlex 525, a która wynosi 50.0 °C. Wartość tą można podnieść do 70.0 °C dzięki PF525_d.pngzastosowaniu specjalnego modułu chłodzącego. Przemienniki rodziny 525 przystosowane są do montażu zarówno w pionie jak i poziomie bez odstępów montażowych (Zero Stacking). Przemienniki PowerFlex 525 oferują trzy tryby sterowania silnikiem: tryb skalarny, tryb wektorowy bezczujnikowy (SVC) oraz wektorowy w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego (FVC). Dodatkowo istniej także możliwość sterowania silnikami z magnesami trwałymi (iPM oraz sPM). Uzupełnieniem powyższych trybów sterowania jest możliwość pracy w trybie ekonomicznego sterowania wektorowego. Jest to tryb sterowania dedykowany do aplikacji w których duży nacisk kładzie się na zagadnienia oszczędzania energii elektrycznej.

Dzięki wbudowanemu modułowi pozycjonera istnieje możliwość realizacji aplikacji pozycjonującej bez potrzeby angażowania zewnętrznego sterownika PLC, co przekłada się na uproszczenie struktury sterowania oraz obniżenie kosztów. Do konfiguracji oraz diagnostyki przemiennika dedykowane jest standardowe oprogramowanie narzędziowe DriveExplorer i DriveTools które współpracuje także z przemiennikami rodziny PowerFlex 4 oraz PowerFlex 7. Istniej także możliwość konfiguracji przemiennika z poziomu oprogramowania CCW (Connected Components Workbench).

Obraz5.jpgFunkcjonalność przemienników PowerFlex 525 można rozszerzać dzięki gamie kart komunikacyjnych (m.in. dwuportowa karta sieci EtherNet/IP) oraz kart sprzężenia zwrotnego.  Przemienniki rodziny PowerFlex 525 dzięki swojemu standardowemu wyposażeniu, rozbudowanej funkcjonalności, odporności na niekorzystne warunki środowiskowe oraz kompaktowym wymiarom podnoszą poprzeczkę stawianą kompaktowym przemiennikom częstotliwości wykorzystywanym w prostszych aplikacjach napędowych. Znak „A-B Quailty” gwarantuje jakość oraz niezawodność która pozwoli na wieloletnią bezobsługową eksploatację.


  • Współpracujemy z:
  • rockwell-logo.gif

  • prosoft-logo.gif

  • logo_ewon_szary_.gif
  • kepware-logo.gif
  •  hilsher_-_szary.gif

 

  • DKC_logo_szare.gif