Kompleksowa oferta automatyki przemysłowej

2198 Kinetix 5500 EtherNet/IP

Kinetix 5500 to zupełnie nowa seria serwonapędów w rodzinie produktów stworzonych z myślą o średnich systemach sterowania – Midrange Architecture System. Mniejsze rozmiary, dwa porty Ethernet/IP oraz współpraca z nową linią silników to tylko niektóre z zalet nowego produktu Rockwell Automation.

kinetix5500270x270pxp.png

Napędy Kinetix 5500 są przystosowane do współpracy z wszystkim sterownikami rodziny Logix wspierających technologię CIP Motion oraz CIP Sync. Dzięki temu możliwe jest sterowanie ruchem za pomocą sieci czasu rzeczywistego wykorzystującą Ethernet jako warstwę fizyczną – Ethernet/IP.  Jak w przypadku wszystkich pozostałych produktów rodziny Midrange możemy za pomocą jednej sieci połączyć wszystkie elementy układu sterowania. Dwa porty Ethernet/IP, umieszczone na napędzie, w łatwy sposób i bez dodatkowych elementów umożliwiają łączenie urządzeń w topologii linii, jak i Device Level Ring (DLR).

Serwonapędy Kinetix 5500 współpracują z zupełnie nową linią silników VP Low Inertia Serwo Motor. Wyróżniają się one przede wszystkim innym systemem okablowania. W tej serii silników do połączenia z napędem wykorzystywany jest tylko jeden kabel hybrydowy, który zastępuje przewód sprzężenia zwrotnego i przewód mocy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu enkodera nowego typu wykorzystującego protokół Hiperface DSL. Cyfrowy przetwornik o bardzo dużej rozdzielczości zapewnia bardzo precyzyjny i szybki pomiar pozycji absolutnej silnika oraz pozwala na bezzakłóceniowe przesyłanie pozycji w kablu hybrydowym. Silniki VP Low Inertia Serwo Motor występują w zakresie mocy od 600W do 15kW.

kinetixx5500.png

Napędy Kinetix 5500 są przystosowane do pracy w układach pojedynczych osi, jak również  w systemach wieloosiowych. Specjalnie zaprojektowane obudowy umożliwiają umieszczanie ich koło siebie bez konieczności zostawiania przerw. Możliwa jest również praca ze wspólną szyną AC/DC. Dodatkowo, Kinetix 5500 wyposażony jest w system bezpiecznego zatrzymania Safe torque-off zgodny z ISO-13849-1, PLd, kat. 3.


Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach Rockwell Automation:

  • Współpracujemy z:
  • rockwell-logo.gif

  • prosoft-logo.gif

  • logo_ewon_szary_.gif
  • kepware-logo.gif
  •  hilsher_-_szary.gif

 

  • DKC_logo_szare.gif