Kompleksowa oferta automatyki przemysłowej

Kinetix 6000M – pełna integracja napędu Serwo z silnikiem

Nowy system Kinetix 6000M to przede wszystkim ogromna elastyczność przy projektowaniu oraz modyfikacji maszyn. Dokładanie kolejnej osi nigdy nie był tak proste. Dzięki zastosowaniu liniowej topologii łączenia napędów, możemy dokładać kolejne osie bez żadnej ingerencji w szafę sterowniczą. To również duże oszczędności w ilości okablowania, ponieważ przewody łączeniowe prowadzone są tylko pomiędzy napędami. Dzięki zastosowaniu specjalnych kabli hybrydowych oraz przewodów sieci SERCOS, mamy możliwość stworzenia sieci napędów bez konieczności prowadzenia okablowania od wszystkich napędów do szafy sterowniczej. Ponadto uproszczone jest również podłączenie dodatkowych czujników, takich jak czujniki bazowania czy czujniki ograniczenia ruchu, które wpinane są bezpośrednio do napędu zintegrowanego z silnikiem, wykorzystując standardowe połączenia DC Micro.

Kinetix_6000M_m.jpg

Nowy system Kinetix 6000M jest przystosowany do pełnej integracji z Kinetix 6000 oraz Kinetix 6200. Możemy tworzyć dowolne konfiguracje, wykorzystując do tego napędy klasyczne, jak i te przystosowane do montażu bezpośrednio na maszynie. Kinetix 6000M wykorzystuje specjalny moduł IDM Power Interface Module, który może być montowany we wspólnej kasecie Power Rail z Kinetix 6000 lub Kinetix 6200. Jednak w odróżnieniu od klasycznych rozwiązań, może on zastąpić do 16 modułów osiowych.

hybryd_midlle.jpg

Silniki Kinetix 6000M pomimo zintegrowanego napędu, wielkością nie różnią się od odpowiedników serii MP-Series Food Grade. Dzięki temu łączenie systemów, jak i zamiana na nowe silniki jest prosta i nie wymaga modyfikacji istniejących już konstrukcji. Wszystkie napędy dostępne w serii Kinetix 6000M posiadają stopień ochrony IP66. Dzięki powłoce antybakteryjnej oraz wykonaniu ze stali nierdzewnej są idealne do zastosowania w przemyśle spożywczym oraz tam, gdzie wymagana jest podwyższona odporność na warunki środowiskowe.

Wszystkie napędy z rodziny Kinetix 6000M posiadają wbudowany przekaźnik Safe Torque-Off, umożliwiający bezpieczne zdjęcie momentu z wału napędowego w sytuacji awaryjnej bez konieczności wyłączania zasilania obwodów mocy napędu.

 


Więcej informacji w dokumentacji technicznej

  • Współpracujemy z:
  • rockwell-logo.gif

  • prosoft-logo.gif

  • logo_ewon_szary_.gif
  • kepware-logo.gif
  •  hilsher_-_szary.gif

 

  • DKC_logo_szare.gif